PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32033}

Klub szczęścia

The Joy Luck Club
7,5 628
ocen
7,5 10 1 628
Klub szczęścia
powrót do forum filmu Klub szczęścia

Na film trafiłem dość przypadkowo ale bardzo mnie wciągnął więc obejrzałem w całości.
Przede wszystkim wyróżnia się na tle podobnych produkcji. Ciekawy, dość ciężki scenariusz - wreszcie dramat z prawdziwego zdarzenia a nie jakaś tam miałka historyjka. Zaletą jest też ukazanie chińskiej kultury. Interesujące i przerażające zarazem, w każdym razie dodające klimatu produkcji.
Trochę można się pogubić, ponieważ wątki w teorii dość płynnie się zmieniają jednak ja osobiście w kilku momentach nie mogłem do końca ogarnąć o której generacji rodziny akurat jest mowa. Tak więc skupienie wskazane. W każdym razie konstrukcja filmu jest na prawdę ciekawa, pełna retrospekcji i nawiązań do rodzinnych historii.

Całość mile zaskoczyła mocno na plus. Moim zdaniem kino całkiem ambitne a na pewno dojrzałe. Dziwię się, że ma tak mało głosów, nie wiem - czy wczesniej film nie był emitowany w kraju?

Ode mnie 8/10, polecam.

ocenił(a) film na 8
_MAX_

Film z całą pewnością piękny, ale troszkę za dużo tych mądrości życiowych, przez co najpiękniejsze dialogi tracą swoją moc. Ostatnia scena - cudowna, wzruszająca, szkoda tylko, że film emitowany jest tak późno w nocy. To spokojne, refleksyjne kino, nad którym trzeba się skupić, żeby go docenić. Niech o pół do jedenastej puszczają różne żigolaki w Europie, a ten film zostawią na dwudziestą:D

littlelotte52996

Racja, ja też oglądałem film ale człowiek nie potrafi się już tak intensywnie skupić o tej godzinie, ja również w kilku momentach się pogubiłem.. Jednak film bardzo dobry, polecam wszystkim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones