PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8154}

Nixon

7,0 3 306
ocen
7,0 10 1 3306
Nixon
powrót do forum filmu Nixon

Jeśli podobał wam się "Nixon", gorąco polecam dwa filmy o podobnej tematyce (tzn. polityczno-biograficzne):

- "Boski" (Il Divo), Włochy 2008. "Opera polityczna" - film biograficzny, filmowy portret wieloletniego premiera Włoch Giulio Andreottiego,
- "Dni Sadata" (Ayam El-Sadat), Egipt 2001. Kolejna "Opera polityczna", film biograficzny o Anwarze Sadacie, prezydencie Egiptu w latach `70-tych.

O ile z Boskim nie będzie problemu (ja byłem na tym w kinie, ale przypuszczam, że jest w każdej większej wypożyczalni DVD), o tyle jeśli chodzi o Dni Sadata (swego czasu megapopularny film w Egipcie), sam musisz pomyśleć. Ja zrobiłem do niego polskie napisy, są dostępne na popularnych napisowych portalach. Oba te filmy są świetne i porównywalne z Nixonem, jeśli oczywiście lubisz klimaty polityczne typu biografie prezydentów.

Filmy tego typu są porządnie zrealizowane, trzymają w napięciu (jak kogo, ale ja osobiście je uwielbiam), są w miarę zgodne z faktami, mają właściwie tylko jedną wadę: z reguły trwają 3 godziny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones