PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=471803}

W.

5,8 3 469
ocen
5,8 10 1 3469
4,5 4
oceny krytyków
W.
powrót do forum filmu W.

Stone nie tylko w zabawny sposób wyszydził Busha, ale ukazał go także jako postać tragiczną - człowieka, który zawsze żył w cieniu ojca i chciał mu dorównać.
Z jednej strony mamy więc komiczny przykład prostego kowboja z Texasu, z drugiej człowieka, który szuka akceptacji u ojca. Równie dobrze i ciekawie przedstawiona jest jego świta - z Powellem i Rice na czele.

Ku mojej uciesze, powrócił Stone do kąsków montażowych, świetnie znanych z Natural Born Killers - to są niuanse ruchomych obrazów, gdzie sekunda wystarczy za całe zdanie. Przykład:
- but Busha zgniatający banana
- pasek pastora z krzyżem wysadzany brylantami
-----------------------------------------------------------------------
CYTATY:
"- A co powiesz że "zadzierasz nosa"?
- W Teksasie tak się chodzi."

" - Bóg dał mi misję! - Powiedział, że mam zostać prezydentem."
--------------------------------------------------------------------
SCENKI:
poza wymienionymi wyżej:
- scenka jak zaczął się jąkać i nie umiał odpowiedzieć na pytanie o jego największy błąd
- jak powiedział że solidaryzując się z narodem odmawia jedzenia słodyczy, po czym ktoś rzekł "Genialne to ciasto orzechowe" - mina jaką zrobił Brolin to geniusz.
- jak zakrztusił się orzeszkiem

i wiele innych

[9/10]

ocenił(a) film na 7
Maskaradore_

Wszystko się zgadza tylko,że w tej scenie z butem to nie wystąpił banan tylko prażona kukurydza ...

ocenił(a) film na 9
vvito

tak tak - masz rację... też żółte i podłużne:D

Maskaradore_

"nie ważne jaki to będzie system - byle by to była demokracja"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones