Oliver StoneI

William Oliver Stone

7,7
4 350 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Oliver Stone

Ile osób (tak jak Stone) dostało 3 oskary?
Ktoś dostał więcej??

Kain

Poszperaj na Wikipedii. Ja powiem tylko, że Walt Disney miał 25 Oskarów.

Sqrchybyk

IMDB podaje, że Disney zdobył 22 statuetki, natomiast 3 to wcale nie jest taka wielka liczba. Billy Wilder - 6 oscarów, Francis Coppola - 5, Clint Eastwood - 4, John Ford - 4 (wszystkie za reżyserie, rekordzista), Katharine Hepburn - 4 a to tylko niektóre nazwiska z listy oskarowych rekordzistów... podpisuje się pod radą kolegi - poszperać na wikipedii oraz imdb.
Pozdrawiam

Kain

Oscary nie ukazują talentu, są lepsi reżyserzy, a nie mają żadnej statuetki, Oscary lądują do tych ludzi, którzy bardzo dużo promują film itp.

butryk_2

np. David Fincher nie ma żadnego Oscara jak sie nie myle...a jeszcze John Williams zdobył chyba 7 Oscarów..

Mr_MarQx

Z tego co się orientuję to Bergman i Kubrick mają na koncie ZERO Oscarów, a Kurosawa tylko jednego (honorowego).

henx85

Alfred Hitchcock - 0 oscarów - tu chyba nie trzeba nic więcej dodawać...

_GF_

Najwyraźniej nie zasłużył.

Kain

Oskary to żaden wyznacznik, wielcy reżyserzy tacy jak Fellini, Tarkowski, czy Bergman wcale ich nie mieli a i tak nikt nie zaprzeczy że byli najlepsi.

mrazec

Hitchckock dostał honorowego Oscara, zawsze coś, rzeczywiście jest wielu niedocenianych reżyserów, dla mnie największym pechowcem jest Scorsese - dostał Oscara dopiero za Infiltrację, zamiast np. za Taksówkarza

domo18

Nie ujmuję nic Martinowi, ale biorąc pod uwagę ilu co najmniej równych mu twórców Oskara nie dostało, powinien się cieszyć że takowego w ogóle dostał. :)

Poza tym, patrzmy na to kto te nagrody przyznaje. Nie są to ani widzowie, ani krytycy... Ludzie z "branży" dają sobie je nawzajem. Więc o jakąś obiektywność w tym przypadku trudno...

mrazec

I Fellini i Bergman mieli po 2 Oscary. Fellini za "La Strade" i "Noce Cabirii", Bergman za "Źródło" i "Jak w zwierciadle". Pozdro

rurabomber

Przepraszam - Fellini miał 4. bo jeszcze za "8 i pół" i Amarcord.

rurabomber

No i Bargman za "Fanny i Aleksander" Skleroza :)

rurabomber

Fellini miał Oskarów 0. To, że Casanova dostał za kostiumy, to nie znaczy,
że statuetka poszła do Felliniego. Zanim coś powiesz sprawdź. Fellini był
wielokrotnie nominowany, ale nic z tych nominacji nie wychodziło

nielubieforow

Śmiech mnie pusty bierze. "Zanim coś powiesz sprawdź". No więc zanim Ty coś powiesz to sprawdź kto odbiera statuetkę w kategorii "film nieanglojęzyczny". Otóż odbiera ją reżyser. 4 film Felliniego dostały statuetkę w tej kategorii: "La Strada", "Noce Cabirii", "8 i pół" i "Amarcord". Jak chcesz kogoś pouczać to najpierw zadaj sobie trud zaznajomienia się z realiami!

rurabomber

I co z tego, że odbiera, nagroda ta NIE jest do niego bezpośrednio adresowana. Można powiedzieć, ze zwycieża w tej sytuacji kraj produkcji.

Kain

Taaaa, bo to kraj produkcji jest odpowiedzialny za stworzenie filmu. Przyznaj się do błędu zamiast lecieć w zaparte!

rurabomber

To czemu tych oscarów nie zalicza się na konto Felliniego?

nielubieforow

Bo filmweb tak jest zbudowany.

rurabomber

Zwracam honor. Mój błąd.

nielubieforow

Spoko, nie gniewam się ;) Niestety nie można się sugerować tylko FilmWebem. W ramach zamknięcia dyskusji o Fellinim przesyłam stronę - na samym dole jest zdjęcie z Oscarem za 8 i 1/2: http://giulianocinema.blogspot.com/2009/11/otto-e-mezzo-iii.html Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Kain

3 dostal Jack Nicholson chociazby

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones