Oliver StoneI

William Oliver Stone

7,7
4 350 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Oliver Stone

"Znany z lewicowych sympatii autor filmów gloryfikujących m.in. Hugo Chaveza i Fidela Castro, tym razem wkroczył na niebezpieczny grunt. W weekendowym wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika “Sunday Times” stwierdził, iż kontrolujący media Żydzi uniemożliwiają swobodną dyskusję nad zagadnieniem Holocaustu, który jest szczególnie nagłaśniany dzięki potędze lobby żydowskiego w USA. Jego zdaniem Rosjanie więcej wycierpieli od nazistów w czasie II wojny światowej niż Żydzi, gdyż więcej ich zginęło.

Zapytany dlaczego tak bardzo podkreśla się znaczenie Holocaustu odpowiedział: - Przez dominację Żydów w mediach. To jest najważniejsze lobby w Stanach Zjednoczonych. Ciężko pracują. Widać ich w każdej opinii, to najbardziej wpływowe lobby w Waszyngtonie. Izrael pier… amerykańską politykę zagraniczną od lat.

Antyżydowskie uwagi hollywoodzkiego reżysera ściągnęły na niego gniew organizacji żydowskich. - Przypominając ten groteskowy, toksyczny stereotyp, Stone ukazał się jako antysemitą" – oświadczył David Harris z Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC), wyrokując o wspólnocie opinii między Melem Gibsonem a Oliverem Stonem. Abraham Foxman z Ligi Przeciwko Zniesławieniu skrytykował słowa amerykańskiego reżysera mówiąc, iż wydobywają one spod ziemi najbardziej spiskowe i stereotypowe opinie o wpływie Żydów na rzeczywistość. Minister ds. diaspory w izraelskim rządzie Yuel-Yoel Edelstein skomentował je słowami: - Te uwagi przyprawiają o mdłości, są antysemickie i rasistowskie. Nie tylko wykazuje on ignorancję, ale także demonizuje Żydów bez powodu i powraca do „Protokołów Mędrców Syjonu”.

Na krytykę Stone odpowiedział na początku tygodnia. - Staram się pokazać szerszą perspektywę historyczną zakresu okrucieństw dokonanych przez Niemców wobec wielu ludzi, dokonałem nieudolnego skojarzenia z Holokaustem, za co żałuję i przepraszam – napisał Stone w oświadczeniu, które ukazało się w poniedziałek, dzień po publikacji jego uwag w brytyjskiej gazecie. Podkreślił też, że "Żydzi nie kontrolują oczywiście mediów ani żadnej innej branży".

Aby umieścić uwagi Stone „we właściwym kontekście”, należy dodać, że pochodzi on z mieszanej rodziny - jego ojciec jest amerykańskim Żydem."


Ha ha ha padłem ze śmiechu z tego szczególnie :

"Żydzi nie kontrolują oczywiście mediów ani żadnej innej branży""

Ale jaki gniew od razu u żydów wzbudza mówienie prawdy.

Uuu nie sądziłem, że Stone pozwoli sobie na takie uwagi wobec wszechmocnej władzy Żydowskiej na Świecie ala Mel Gibson. No cóż muszę się z nim zgodzić. Holocaust jest wciąż podtrzymywany i wyolbrzymiany na Świecie w mediach jako jedyna, niepodważalna tragedia "narodu wybranego" i wszyscy mamy za to teraz płacić i kochać Żydów, bo im się należy, a jak nie to okażesz się antysemitą i zostaniesz wykluczony, obśmiany, poniżony lub też skompromitowany w swoim środowisku. Doskonały szantaż połączony z biznesem.

wszystkie nowojorskie większe gazety mają za swych właścicieli żydowskie rodziny - czy stwierdzając ten fakt znaczy że też jestem antysemitą bo poruszyłem ten temat tak jak Oliver Stone??
a jeśli już jesteśmy w temacie filmowym (bo i wortal filmowi i reżyser) – Pytanie: co zrobić by film otrzymał jakąś nagrodę z górnej półki? Odp: niech jego tematem będzie holocaust. Zresztą to nie tylko się tyczy nagród filmowych. Kto dziś pamięta np. takiego Imre Kertesza?
Szalom

motyla_noga

kolejny "antysemita" musi przepraszać
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8333442,_Nie_mozna_nie_doceniac_z ydowskiego_lobby___Burza.html

motyla_noga

Samo używanie słowa "Żyd" jest już uznawane za antysemicki wybryk - do tego doszło.
Szkoda że Stone nie czytuje Wyborczej - to by go krew zalała :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones