Oliver StoneI

William Oliver Stone

7,7
4 342 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Oliver Stone

każdy film tego pana z przyjemnością piracę.

agrutko

Jaka nienawiść??? bo jestem nie w temacie

agrutko

To nie jest nienawiść, ale absolutna ignorancja kogoś, kto kocha sowieckiego niedźwiedzia. Wielu artystów to są ignorancji, gdy zaczynają mówić własnym tekstem, to nieraz włosy stają dęba.

Krzypur

Jaka nienawiść napisz .

agrutko

Jaka nienawiść napisz.

Andrea_Sachs

https://wpolityce.pl/kultura/252631-oliver-stone-polska-nie-pomagala-nazistom-al e-dokonala-inwazji-na-rosje

Krzypur

Gdzie tu nienawiść?

Kansas_City_Shuffle

Powiedzmy - nieuctwo i wynikające stąd ględzenie od rzeczy. Artyści (penie że nie wszyscy) tak mają: mało co wiedzą o świecie, a wypowiadają się na każdy możliwy temat.

użytkownik usunięty
Krzypur

To jaką sztukę tworzysz?

Krzypur

Jeżeli wypowiadasz się o Oliverze Stonie to nie wypowiadasz się do końca o artyscie

lin606

Artysta, szczególnie filmowy, bo masowy, poza tym że jest człowiekiem i wypowiada się także poza filmem, bierze odpowiedzialność za to, co kręci i mówi. Gdy ględzi od rzeczy, trzeba to tak nazwać i nijak ma się do tego twórczość filmowa.

Krzypur

Rozumiem twoje podejście. Fakt jest taki, że w obecnych czasach określenie kogoś mianem "artysta" jest bardziej opisujące jego przywilej, prestiż, jakość pracy, w duchu czego ja się wypowiedziałem. Uważam jednak, że twoje określenie artystów jako ludzi, którzy ("w większości") niewiele wiedzą o świecie jest obrzydliwie błędne i całkowicie odcina takie osobistości jak Stone, Gibson itd itp od takich ludzi jak Tarkowski, Bergman, Fellini - czyli tych, których ja bym nazwał artystami, a którzy są znacznie też mądrzejsi od tych, których ty masz na myśli. Poza tym - od kiedy masowość ma związek z artyzmem? Jak dla mnie ma związek z biznesem. Pozdrawiam.

lin606

Wiem, nadużywa się słowa "artysta", podobnie jak "gwiazda". Chodziło mi o pewien mechanizm (zresztą, wykryty po części przez Ciebie), który z grubsza polega na tym,że często łączymy dobry film (książkę obraz itp.) danego twórcy z waga jego wypowiedzi. A przecież można być bardzo utalentowanym twórcą i jednocześnie miernym człowiekiem. Ale to już odbiega od Stone'a.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones